قالب جایگزین یونولیت سقفی (لایت فرم به عرض 46 سانتیمتر)

10 / 10
از 1 کاربر

قالب جایگزین یونولیت 46 سانتی متری که توسط شرکت بتن بسپار و به صورت انحصاری ابداع و به ثبت رسیده است، جایگزین مناسبی برای بلوکهای یونولیت (پلی استایرن, فوم) در اجرای سقف های تیرچه بلوک است و قابلیت استفاده بیش از 60 بار قالب بندی را دارد. لایت فرمهای 46 سانتیمتری در سقف های تیرچه بتنی کاربرد دارند.

قالب جایگزین یونولیت در طول 100 سانتیمتر و عرض 46 سانتیمتر تولید می گردد که در دو امتداد طولی قالب پاشنه ای 1.5 سانتیمتری تعبیه شده تا براحتی بروی تیرچه ها قرار گیرند. بر روی این قالب ها شبکه بندی خاصی قرار دارد که براحتی می توان آن ها را در طول های مختلف بر حسب نیاز جدا نمود. برای دانلود کاتالوگ و فیلم اجرایی محصول به منوی دانلود مراجعه نمایید.

توضیحات

 

قالب های جایگزین یونولیت هم از نظر اقتصادی هم از نظر کیفیت بتن سخت شده اینکه برتری محسوسی نسبت به یونولیت های پوشش دهنده سقف دارند.

 

از نظر اقتصادی در نگاه اول، با توجه به قیمت قالب های جایگزین یونولیت نسبت به فوم های پلی استایرن بنظر می رسد که استفاده از یونولیت ها مقرون به صرفه تر می باشد. این مورد زمانی اتفاق می افتد که تنها به قیمت اولیه این دو محصول توجه داشته باشیم. در حالیکه باید به تعداد مرتبه های استفاده از قالب جایگزین یونولیت در مقایسه با یونولیت توجه خاصی شود. در بازار امروز ساخت و ساز اگر قیمت هر 2 متر یونولیت با ارتفاع 25 سانتی متر (البته باید به ارتفاع یونولیت ها توجه داشت تا محاسبات مهندس طراح در عمل به خوبی اجرا شود) را X در نظر بگیریم، قیمت هر عدد قالب جایگزین یونولیت 1 متری با ارتفاع 25 سانتی متر (عرض قالب جایگزین یونولیت و خود یونولیت ها یکسان و برابر 46 سانتی متر است) 3X می باشد که با احتساب 2 عدد قالب جایگزین یونولیت برای پوشش دهانه ای به اندازه سطح پوشش یافته توسط یونولیت و البته قرار گیری سرپوش هایی که در قالب جایگزین یونولیت در محل ژوئن (قیمت دو عدد سرپوش برابر X می باشد) ، قیمت تمام شده یک سقف در یک واحد سقف برابر 7X می شود. این بدان معنی است که اگر چه قیمت اولیه قالب های جایگزین یونولیت 7 برابر فوم های یونولیتی است اما در صورت اجرای تنها 7 سقف هزینه برای این دو محصول یکسان شده و در صورت استفاده از قالب جایگزین یونولیت، می توان از این قالب ها تا 60 با دیگر بدون نیاز به خرید یونولیت استفاده نمود. پس صرفه اقتصادی 60 برابری این قالب ها نسبت به یونولیت کاملا واضح و مبرهن است.

 

اما سوالی که پیش می آید این است که تضمین کننده سود مشتری ما چیست؟ ما در جواب گارانتی بی چون و چرای یکساله محصولاتمان را به شما جواب خواهیم داد. شرکت بتن بسپار صنعت قالب های جایگزین یونولیت را به مدت یکسال در صورت ایجاد ترک و شکستگی قالب ها از مشتری تحویل و معادل وزنی آن، قالب نو در اختیار مشتریان قرار می دهد.

 

از نظر فنی با توجه به اینکه قالب ها دارای جنس پلیمری هستند، محل قرار گیری میلگردها راحت تر تنظیم شده و مشکل فرو رفتگی میلگردها در یونولیت ها و بهم ریختگی آرایش مورد نظر مهندس طراح را نداریم. از طرف دیگر جان تیرچه در این نوع قالب ها به خوبی تشکیل می شود که دلیل آن وجود فضای باز برای ورود بتن به جان تیرچه است که تشکیل جان تیرچه به خودی خود یکی از مهمترین عوامل برای کنترل ارتعاشی (در هنگام سرویس دهی) سقف های تیرچه ای در هنگام عبور و مرور افراد از روی آن ها است. با توجه به فضای خالی ایجاد شده در سقف (عکس های زیر) این امکان را به طراح می دهد که از این فضاهای خالی برای عبور تاسیسات ساختمان (کابل های برق کشی، رایزرها و ...) استفاده شود.

 

در انتها به عنوان یک نتیجه گیری کلی در مورد مزایای قالب جایگزین یونولیت می توان گفت : 

1-   گارانتی یک ساله بدون سوال

2-   خدمات فنی مهندسی رایگان در هر مرحله از کار

3-   حداقل 60 بار استفاده در بتن ریزی

4-   حذف ریسک اشتعال یونولیت در آتش سوزی و انتشار گازهای خطرناک

5-   باربری مناسب و حذف ریسک جانی و مالی ناشی از شکستگی یونولیت در زمان اجرا

6-    بسیار سبک و کم حجم با قابلیت حمل و نقل و انبار داری آسان و مقرون به صرفه

7-   قابلیت تغییر عرض قالبها در دهانه های غیر استاندارد تیرچه ریزی

 

http://betonbaspar.com/administrator/files/UploadFile/_DSC0111.JPG.

http://betonbaspar.com/administrator/files/UploadFile/4.jpg

مشخصات فنی

ابعاد (سانتیمتر): 45 (عرض)×25 (ارتفاع) × 100 (طول)

رنگ: سبز یا مشکی

وزن: حدود 4.0 کیلوگرم

ملحقات: 3 عدد قید فلزی ثابت

تعداد در هر بسته: 9 عدد

ظرفیت حمل کانتینر 40 فوت: 970 عدد

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

.http://betonbaspar.com/Administrator/files/UploadFile/a%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%20%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C%20%D8%A8%D8%AA%D9%86%20%D8%A8%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D8%B1%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85.jpg

شرکت های همکار

 

 

آمار