کاربرد قالب وافل

سقف وافل: کاربرد سقف وافل

کاربردهای سقف وافلی کدام می باشد؟ آیا می دانید بیشتری کاربرد سقف وافل را در کدام پروژه های می توان مشاهده کرد؟

سقف وافل به سقف هایی مانند قابلمه ای شکل و مشبکی گفته می شود که برای پر کردن دهانه های بسیار وسیع مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که عملکرد این مدل از سقف ها مانند سقف های دو دال بوده و در آن نیاز به استفاده از میلگردها بسیار کمتر بوده و نیازی به اتصال این میلگردها به تیرها وجود نخواهد داشت. لازم است بدانید که سقف وافل شکل توخالی و مکعبی بوده و امروزه در بسیاری از پروژه ها می توانید شاهد استفاده از آن باشید. این مدل از سقف ها با داشتن وزن بسیار سبک در سال های اخیر در کل جهان مورد توجه پروژه های بسیاری واقع شده است. شما نیز می توانید با توجه به مزایای و ویژگی های استفاده از این مدل سقف، به راحتی آن را در پروژه ی خود مورد استفاده قرار دهید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کاربرد سقف وافل توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

کاربرد سقف وافل

سقف های وافل یکی از مدرن ترین و جدیدترین انواع سقف های مورد استفاده در بسیاری از ساخت و سازها می باشد که از مهمترین کاربرد سقف وافل می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

–         کاربرد سقف وافل در ساختمان های آموزشی و بهداشتی: شما می توانید اجرای این سقف را به راحتی در کتابخانه های سراسر دنیا و دانشگاه ها مشاهده کنید که یکی از مقاوم ترین سازه ها در برابر زلزله بوده و امروزه یکی از استانداردهای مهم در ساخت و ساز کشورهای اروپایی به شمار می آید.

–         کاربرد سقف وافل در پروژه های فرهنگی: امروزه برا ساخت انواع ساختمان های فرهنگی از جمله موزه، نمایشگاه، سالن های برگزاری مراسم و رویدادهای خاص از این مدل سقف استفاده می شود که نمونه آن را می توانید در موزه آکروپولیس مشاهده کنید.

–         کاربرد سقف وافل در ساختمان های ورزشی: قابلیت استفاده از سقف های وافلی در مساحت های بسیار وسیع اهمیت زیادی را به دنبال دارد که از مهمترین نمونه های آن را می توانید در سالن های ورزشی و ورزشگاه های سرپوشیده مشاهده کرد.

سایر کاربردهای سقف وافل

از دیگر مهمترین و اصلی ترین کاربرد سقف های وافلی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

–         کاربرد سقف وافل در پارکینگ ها: مقاوم بودن این مدل از سقف ها در برای حریق و آتش سوزی یکی از مهمترین آیتم ها را برای استفاده در پارکینگ ها به وجود آورده است. همچنین استفاده از این سقف ها در پارکینگ ها می توان بسیار مقرون به صرفه تر باشد.

–         استفاده از سقف های وافلی در ساختمان های اداری: سقف های مذکور قابلیت جذب بسیار بالایی را در صوت و پژواک صدا دارد و این امر می توانید بهترین زمینه از آن را برای استفاده در ساختمان های اداری داشته باشد.

–         استفاده در ساختمان های تجاری: امروزه برای زیبایی نمای سقف و کاهش هزینه های ساخت و ساز، استفاده از این سقف را در ساختمان های تجاری در اولویت قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *